“ÖZGÜNLÜĞÜM BENİM ÖZGÜRLÜĞÜM” PROJESİ

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumunun hazırladığı “Özgünlüğüm Benim Özgürlüğüm” projesi Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi. Proje kapsamında açılan bisiklet atölyesinde mahkumlar bisiklet üreterek meslek sahibi olacak.

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ramazan Fidanoğlu, bisiklet atölyesinde mahkumların bisiklet, elektrikli bisiklet ve 3 tekerlekli bisiklet üretimine başladığını söyledi.

Kurum Müdür Fidanoğlu: “ Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak “Özgünlüğüm Benim Özgürlüğüm” projesi ahiler kalkınma ajansı tarafından kabul edilmiştir. Kabul edilmesi üzerine buradaki amacımız şuydu: “ burada bulunan mahkumlarımıza tahliye sonralarında herhangi bir iş kazanma amacıyla hayatlarını idame edebilmeleri için meslek öğretmek, aynı zamanda kurumda üretmiş olduğumuz bisiklet, elektrikli bisiklet ve 3 tekerlekli bisikletlerle başlayarak, bunları üretmek. Ar-Ge’sini bitirdikten sonra sakat arabalarını yapmaktır. Bir elektrikli bisiklet yaptık. İnşallah bunu daha iyi geliştirirsek daha iyi bir şeyler yaparız diye düşünüyoruz. Bu projeye desteğini veren Ahiler Kalkınma ajansının başkanına, valimize, başsavcımıza hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.